iCloud Giriş ve Oturum aç | şifremi Unuttum - www.icloud.com.tr

iPhone kullanıcıları genelde bu sebeplerden dolayı Android’e geçiyor. iPhone’da iCloud’a yüklenen verileri Android telefonda nasıl kullanabileceklerini araştırıyorlar. İşte bu verilerden bir tanesi da.

Icloud Giris

Alanı yönet ekranında uygulama ve benzeri verileri resim müzik ve video gibi yedekleme yapabilirsiniz ancak bu yedekleme süresini uzun tutar ve 5gb ücretsiz alanın dolmasına sebep olabilir resim ve videoları bilgisayara yedeklemenizi öneririz. 

iCloud Drive adından anlaşılacağı üzere bir yedekleme araçıdır. Bilgisayarda bulunan yedekleme uygulamalarının mobil cihazlarda kullanılma şeklidir. Örnek olarak daha yaygın olduğu için google drive uygulamasını verebiliriz. Bu yedekleme uygulamasında belirli bir alanı sizlere ücretsiz olarak kullanma imkanı vermektedir. Google drive da bu alan 15 GB ken iCloud drive da 5 GB olarak belirlenmiştir. Bu belirlenen alanları geçtiğinizde ücret ödemeniz gerekmektedir. Yedekleme uygulamaları ile telefon rehberinizi, resimlerinizi, vidyolarınızı vb... kişisel dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz. Peki iCloud drive şifrenizi unutursak ne yapabiliriz.